آفاق انتظار

جمعی از شاگردان
درباره‌ی کتاب:
یادکرد برخی از وظایف شیعیان در دوران غیبت امام عصر علیه السّلام و آثار توجّه و توسّل به آن پیشوای مهربان در قالب خطابه‌ی عمومی
 
 
آفتاب انتظار

بابک نیک‌طلب
درباره‌ی کتاب:
گزینشی زیبا از سروده‌های شاعران قدیم و معاصر درباره‌ی امام زمان علیه السّلام در قالب‌های نو و کهن.
 

آفتاب در نگاه خورشید

مرتضی طاهری
درباره‌ی کتاب:
اثری است بهره گرفته از سخنان جاوید حضرت امام رضا علیه السلام درباره ی نواده ی ارجمندش حضرت مهدی علیه السلام با قلمی شیوا و نثری ادیبانه، دلنشین و خواندنی.
 
     
آفتاب در غربت

سیّد محمد بنی‌هاشمی
درباره‌ی کتاب:
بررسی جامعی در موضوع امامت و ضرورت آشنایی با پیشوای زمان و توجه به حضور مستمر پیشوای الاهی و نیز یادکرد عوامل غفلت ها و فراموشی ها نسبت به ساحت آن آشنای از یاد رفته و ناشناخته
 
     
آفتاب زندگانی

محمّد هادی قندهاری
درباره‌ی کتاب:
این کتاب شامل 15 درس آموزشی برای سطح یکم است . در پایان هردرس خلاصه ی درس و پرسش هایی از آن آمده است .
 
  
آموزه های مهدویت در عرفان اسلامی

محمد امین صادقی ارزگانی
درباره‌ی کتاب:
بررسی جایگاه مباحث مهدوی در آموزه های عرفان اسلامی و نیز سنجش هماهنگی میان داده های عرفانی با معارف و باورهای دینی (شیعه ی امامی )
 

آن سفر کرده

مجید مسعودی
درباره‌ی کتاب:
شرح حال احمدبن اسحاق و چگونگی تشرّف او به محضر حضرت ولیّ عصر علیه السلام به همراه تصاویری از بارگاه قدیمی و جدید وی می باشد.
 
  
آن سوی شب

سعید آل‌رسول
درباره‌ی کتاب:
نگاهی گذرا به زندگانی حضرت مهدی علیه السلام و برخی از وظایف منتظران آن حضرت با برگزیده ای از سخنان ایشان بانگارشی زیبا و رسا
 
      
آینده‌ی جهان

جلال برنجیان
درباره‌ی کتاب:
 

آیین انتظار

علی اکبر تلافی
درباره‌ی کتاب:
نویسنده در این کتاب با استناد به روایتهای شیعی معنی انتظار و برخی از وظایف مهم منتظران را تذکر داده و از مدخلهای تبلیغی مناسب استفاده کرده است. ترجمۀ انگلیسی این کتاب تحت عنوان MANNER OF AWAITING توسط همین انتشارات به چاپ رسیده است.
 

آیتی از آسمان در ظهور امام زمان

نادر فضلی
درباره‌ی کتاب:
بیان تشابهی میان انکارورزان هم عصر انبیایی چون نوح و هود و ابراهیم - علیهم السلام - که با دیدن نشانه های حق هم چنان گردن کشی می کردند ‘ و منکرانی که با ظهور آیات خداوندی در آفاق هستی در هنگامه ی ظهور امام . اما اینان ناگزیر به کرنش و پذیرش خواهند بود .
 
      
آیتی از آسمان در ظهور امام زمان علیه السّلام

نادر فضلی
درباره‌ی کتاب:
ویژگی‌های مشترک در دو رویکرد: حق ستیزان عصر هر پیامبر و روزگار ظهور امام مهدی علیه السّلام و غلبه یافتن حق بر باطل.
 
    
آئینه‌ی اسرار

حسین کریمی قمی
درباره‌ی کتاب:
گزارشی از پیشینه‌ی مسجد صاحب‌الزمان در روستای جمکران و بررسی وضع کنونی آن و نیز بحثی در باره‌ی ملاقات با پیشوای دوران غیبت، حضرت صاحب الزمان است. کتاب نثری ساده و روان دارد و حاوی خاطراتی خواندنی است.
 
    
آثار اعتقاد به امام زمان علیه السّلام

محمّد هادی قندهاری
درباره‌ی کتاب:
شرط ایمان و پایه¬ی اصلی دین، باورمندی به ولایت و امامت است. در این نوشتار به استناد مدارک دینی آثار این باورمندی بازگو شده است.
 

     
آخرین دولت

محمّد بیابانی اسکویی
درباره‌ی کتاب:
نگاهی به حکومت عدل مهدوی و مقایسه ای با دولت ها و حکومت های بشری ‘ و طرح حکومت و حاکمیّت امام زمان (ع) به عنوان بی نیازترین ‘ مقتدرترین ‘ عادل ترین و عالم ترین حکومت .
 

آخرین روز زمستان

سعید روح افزا
درباره‌ی کتاب:
تبیین ساده ای از سه اصل غیبت ‘ انتظلر و ظهور ؛ در قالب داستان واره هایی تاریخی
 
    
آشنای غریب

سیّد محمّد هادی صدرالحفاظی
درباره‌ی کتاب:
تلخیص و بازنویسی کتاب آفتاب در غربت نوشته دکتر محمّد بنی‌هاشمی است در بخش‌هایی با این عناوین: شکر نعمت‌های الهی، شکر نعمت امام عصر علیه السّلام، غربت امام عصر ارواحنا فداه و یاری غریب.
 
      
آشنایی با حضرت مهدی علیه السلام

سیّد علیرضا حق‌دوست
درباره‌ی کتاب:
گزیده ای است که از آیات قرآن و روایات امامان معصوم علیه السلام دربارۀ پیشوای دوازدهم با مطالبی متنوع و کوتاه بهره گرفته از کتاب بحارالانوار علامه مجلسی.
 
    
آشتی با امام عصر علیه السّلام

علی هراتیان
درباره‌ی کتاب:
یادآوری غربت و به فراموش رفتگی امام عصر علیه السّلام و تشویق به ادای حقوق از یادرفته ی آن بزرگ در حوزه و حریم فرد و جامعه با نمودن راهکارهایی عملی
 
  
آغاز راه

احمد قندی
درباره‌ی کتاب:
نخستین جلد مجموعه‌ای است با عنوان "چگونه با امام زمان علیه السّلام ارتباط برقرار کنیم" برای مخاطبان خردسال. روایت شیرین حضور در جشن‌های میلاد امام زمان علیه السّلام.
 

دسته ها : کتب مهدوی
چهارشنبه بیست و چهارم 7 1387
X